Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Bakıda keçirilən Cənubi Qafqaz Forumunun açılışında iştirak ediblər
Mayın 7-də Bakıda Azərbaycanın Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin, Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzi və Madrid Klubunun birgə təşkilatçılığı ilə Cənubi Qafqaz Forumu başlayıb.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva forumun açılışında iştirak ediblər.
Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzi idarə heyətinin həmsədri, Misirin İsgəndəriyyə Kitabxanasının direktoru İsmail Serageldin Forumu açaraq tədbirin əhəmiyyətindən danışdı. O, Forumun yüksək səviyyədə təşkilinə görə Azərbaycan Hökumətinə təşəkkürünü bildirdi.
Dövlət başçısı İlham Əliyev Forumun açılışında nitq söylədi.
Sonra İordaniya Kraliçası Ülyahəzrət Nur, Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzi idarə heyətinin həmsədri, Latviyanın sabiq Prezidenti xanım Vayra Vike-Freyberqa, Madrid Klubunun prezidenti, Niderlandın keçmiş Baş naziri Vim Kok çıxış etdilər.
Forumda Madrid Klubunun, Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin üzvləri, dünyanın müxtəlif ölkələrindən 300-dən çox ekspert, yüksək səviyyəli rəsmilər, sabiq dövlət və hökumət başçıları, alimlər iştirak edirlər.

Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в церемонии открытия Первого Южнокавказского форума
07.05.20137 мая в Баку при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой Азербайджанской Республики, совместной организационной поддержке Мадридского клуба и Международного центра Низами Гянджеви начал работу Первый Южнокавказский форум.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в церемонии открытия форума.
Сопредседатель правления Международного центра Низами Гянджеви, директор Александрийской библиотеки Египта Исмаил Серагельдин, открывая Форум, рассказал о значимости этого мероприятия, выразил признательность правительству Азербайджана за высокий уровень организации форума.
Глава нашего государства выступил с речью на открытии форума.
Затем выступили Ее Высочество Королева Иордании Нур, сопредседатель правления Международного центра Низами Гянджеви, бывший президент Латвии госпожа Вайра Вике-Фрейберга, президент Мадридского клуба, бывший премьер-министра Нидерландов Вим Кок.
В работе форума принимают участие члены Мадридского клуба, Международного центра Низами Гянджеви, свыше 300 экспертов из различных стран мира, а также высокопоставленные лица, бывшие главы государств и правительств, ученые.