Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Bakıda keçirilən Cənubi Qafqaz Forumunun açılışında iştirak ediblər
Mayın 7-də Bakıda Azərbaycanın Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin, Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzi və Madrid Klubunun birgə təşkilatçılığı ilə Cənubi Qafqaz Forumu başlayıb.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva forumun açılışında iştirak ediblər.
Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzi idarə heyətinin həmsədri, Misirin İsgəndəriyyə Kitabxanasının direktoru İsmail Serageldin Forumu açaraq tədbirin əhəmiyyətindən danışdı. O, Forumun yüksək səviyyədə təşkilinə görə Azərbaycan Hökumətinə təşəkkürünü bildirdi.
Dövlət başçısı İlham Əliyev Forumun açılışında nitq söylədi.
Sonra İordaniya Kraliçası Ülyahəzrət Nur, Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzi idarə heyətinin həmsədri, Latviyanın sabiq Prezidenti xanım Vayra Vike-Freyberqa, Madrid Klubunun prezidenti, Niderlandın keçmiş Baş naziri Vim Kok çıxış etdilər.
Forumda Madrid Klubunun, Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin üzvləri, dünyanın müxtəlif ölkələrindən 300-dən çox ekspert, yüksək səviyyəli rəsmilər, sabiq dövlət və hökumət başçıları, alimlər iştirak edirlər.

President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva attend the inauguration of the South Caucasus Forum held in Baku
The South Caucasus Forum, with joint organization support from the State Committee of Azerbaijan for Diaspora Affairs,  the Nizami Ganjavi International Centre and the Madrid Club, started in Baku May 7.
President of Azerbaijan Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva attended the opening of the Forum.
Having opened the Forum, co-chairman of the Nizami Ganjavi International Centre’s Board of Directors, Director of the Alexandria Library of Egypt Ismail Serageldin talked of the Forum’s significance. He thanked the Government of Azerbaijan for the highest level of organization of the Forum.
Head of the State Ilham Aliyev addressed the Forum.
Then Queen of Jordan Noor Alahazrat, co-chairperson of the Nizami Ganjavi International Centre’s Board of Directors, former Latvian President Mrs Vayra Vike-Freiberga, President of the Madrid Club, Dutch Prime Minister Vim Kok took floor.
Members of the Madrid Club, the Nizami Ganjavi International Centre, over 300 experts from around the world, high level officials, former   heads of state and government, as well as scholars participated in the Forum.