Mehriban Əliyeva doğum gününü uşaqlarla birlikdə qeyd edib
26.08.2014Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva doğum gününü uşaqlarla birlikdə qeyd edib.
Avqustun 26-da “Jumeirah Bilgah Beach Hotel”də Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə uşaqlar üçün şənlik keçirilib. Tədbirdə uşaq evləri və internat məktəblərindən, Daun Sindromlu Şəxslərin Assosiasiyasından gəlmiş 400-ə yaxın uşaq iştirak edib.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın və Arzu Əliyevanın da iştirak etdikləri tədbirdə Azərbaycanın birinci xanımı ətrafına toplaşmış uşaqların sevincini bölüşüb, onlarla səmimi söhbət edib.
Tədbirdə balacalar üçün qurulan, əsl bayram ab-havası yaradan dekorasiyalar uşaqların əhval-ruhiyyəsini daha da yüksəldib. Uşaqlar müxtəlif rəqslərə qatılıb, mahnılar ifa edib, məharətlərini göstəriblər.
Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva, Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva uşaqlarla birgə rəqs ediblər.
Tədbirdə uşaqların istedadlarını nümayiş etdirmələri üçün xüsusi guşələr də yaradılmışdır.
Balacaların sevimli cizgi filmlərinin qəhrəmanlarını canlandıran personajlar, səhnəciklər, oynaq, şux mahnılar, rəqslər tədbiri daha da rəngarəng edib.

26.08.2014Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva celebrated her birthday together with children.
A festivity was held for children, August 26, at Jumeirah Bilgah Beach Hotel with the organizational support of the Heydar Aliyev Foundation. Some 400 children from children homes and boarding schools, as well as from the Association of People with Down Syndrome participated in the event.
At an event attended by alsoVice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva, the First Lady of Azerbaijan shared the joy of children surrounding her, and held sincere conversation with them.
Decorations built for the children and creating a true festive environment here made children happier. Children joined various dances, performed songs and showed their abilities.
President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva, Foundation’s Vice-president Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva danced together with children.
Special corners were created at the event for children to demonstrate their talents.
Characters from children’s favourite animated films, scenes, active and jolly songs, as well as dances made the event more colourful.