Mehriban Əliyeva doğum gününü uşaqlarla birlikdə qeyd edib
Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva doğum gününü uşaqlarla birlikdə qeyd edib.
Avqustun 26-da “Jumeirah Bilgah Beach Hotel”də Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə uşaqlar üçün şənlik keçirilib. Tədbirdə uşaq evləri və internat məktəblərindən, Daun Sindromlu Şəxslərin Assosiasiyasından gəlmiş 400-ə yaxın uşaq iştirak edib.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın və Arzu Əliyevanın da iştirak etdikləri tədbirdə Azərbaycanın birinci xanımı ətrafına toplaşmış uşaqların sevincini bölüşüb, onlarla səmimi söhbət edib.
Tədbirdə balacalar üçün qurulan, əsl bayram ab-havası yaradan dekorasiyalar uşaqların əhval-ruhiyyəsini daha da yüksəldib. Uşaqlar müxtəlif rəqslərə qatılıb, mahnılar ifa edib, məharətlərini göstəriblər.
Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva, Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva uşaqlarla birgə rəqs ediblər.
Tədbirdə uşaqların istedadlarını nümayiş etdirmələri üçün xüsusi guşələr də yaradılmışdır.
Balacaların sevimli cizgi filmlərinin qəhrəmanlarını canlandıran personajlar, səhnəciklər, oynaq, şux mahnılar, rəqslər tədbiri daha da rəngarəng edib.

Мехрибан Алиева отметила свой день рождения вместе с детьми
26.08.2014Первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева отметила свой день рождения вместе с детьми.
26 августа при организационной поддержке Фонда Гейдара Алиева в “Jumeirah Bilgah Beach Hotel” было проведено веселье для детей.
В мероприятии участвовали около 400 детей из детских домов и школ-интернатов, Ассоциации лиц с синдромом Дауна.
На мероприятии, в котором также участвовали вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева и Арзу Алиева, первая леди Азербайджана разделила радость собравшихся вокруг нее детей, тепло побеседовала с ними.
Создающие праздничную атмосферу декорации еще больше повысили настроение малышей. Дети исполнили различные танцы и песни.
Президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева, вице-президент Фонда Лейла Алиева и Арзу Алиева потанцевали вместе с детьми.
На мероприятии также были созданы специальные уголки для демонстрации детьми своих талантов.
Персонажи любимых малышами мультфильмов, сценки, веселые песни, танцы сделали мероприятие еще более красочным.