Mehriban Əliyeva və Vyetnam Sosialist Respublikası Prezidentinin xanımı May Thi Han Azərbaycan Xalça Muzeyində olublar
14.05.2015Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva və Bakıda səfərdə olan Vyetnam Sosialist Respublikası Prezidentinin xanımı May Thi Han mayın 14-də Xalça Muzeyində olublar.
Mehriban Əliyeva qonağa Azərbaycan xalçaçılıq sənəti haqqında danışıb, Azərbaycanın bu sahədə dünyanın aparıcı ölkələrindən biri olduğunu söyləyib. Mehriban Əliyeva bildirib ki, 2010-cu ildə Azərbaycanın ənənəvi xalçaçılıq sənəti UNESCO-nun Bəşəriyyətin Qeyri-Maddi Mədəni İrs üzrə Reprezentativ Siyahısına daxil edilib.

Mehriban Aliyeva and First Lady of the Socialist Republic of Vietnam Mai Thi Hanh visited the Azerbaijan Carpet Museum
Azerbaijan’s First Lady Mehriban Aliyeva and spouse of the President of the Socialist Republic of Vietnam Mai Thi Hanh, who is on a visit to Baku, visited the Carpet Museum, May 14.
Mehriban Aliyeva informed the guest of the carpet making art in Azerbaijan, and noted that Azerbaijan was among the leading countries of the world in this field. Mehriban Aliyeva said Azerbaijan’s traditional carpet making art was entered on UNESCO’s Representative List of Intangible Cultural Heritage of the World in 2010.