Heydər Əliyev Fondu “Gülüstan” sarayında uşaq evlərində və internat məktəblərində təlim-tərbiyə alan, şəhid, qaçqın və məcburi köçkün ailələrindən olan, yetim və valideyn himayəsindən məhrum olan, təhsildə xüsusilə fərqlənən uşaqlar üçün Yeni il şənlikləri keçirir. Builki şənliklərə, ümumilikdə, 2 mindən çox uşaq dəvət olunmuşdur.
Dekabrın 28-də Fondun prezidenti, Azərbaycan Prezidentinin xanımı, YUNESKO-nun və İSESKO-nun Xoşməramlı səfiri, Milli Məclisin deputatı Mehriban Əliyeva növbəti bayram şənliyində iştirak etmiş, qızı Arzu ilə birlikdə uşaqların sevinc və fərəhini bölüşmüşdür. Mehriban xanım və qızı Arzu uşaqlarla səmimi söhbət etdilər, onlarla ayrılıqda şəkil çəkdirdilər.
- Əziz uşaqlar, hörmətli valideynlər və müəllimlər! Mən sizi ürəkdən salamlayıram. Bu gün, bayram ərəfəsində sizləri belə gözəl, şən əhval-ruhiyyədə görməyimə çox şadam.
Artıq bir neçə ildir ki, biz Yeni il bayramını bu gözəl “Gülüstan” sarayında birlikdə qeyd edirik. Siz bilirsiniz ki, Heydər Əliyev Fondu fəaliyyətə başladığı ilk gündən uşaqlara, gənc nəslə böyük diqqət və qayğı göstərir. Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə ölkəmizdə yeni məktəblər inşa olunur, internat məktəbləri, uşaq evləri təmir olunur, yay düşərgələri inşa edilir. Hər bir yeni məktəb ən müasir avadanlıqla təmin olunur, kompyuter sinifləri yaradılır.
Mən və Heydər Əliyev Fondunun hər bir əməkdaşı çalışırıq ki, sizin gündəlik həyatınızda olan problemlər də öz həllini tapsın. Bizim arzumuz odur ki, siz sağlam, qüvvətli, ağıllı və savadlı böyüyəsiniz. Çünki vaxt gələcək və Azərbaycanın gələcəyini siz təmin edəcəksiniz.
Bu gün Azərbaycan müstəqil, güclü, çox yüksək sürətlə inkişaf edən bir ölkədir. Biz fəxr etməliyik ki, belə Vətənimiz var və bu gün, uşaqlar, mən sizə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin təbriklərini və ən xoş arzularını çatdırıram.
Mən sizi Dünya azərbaycanlılarının həmrəyliyi günü, Yeni il bayramı münasibətilə ürəkdən təbrik edirəm, sizə yeni ildə cansağlığı, səadət və uğurlar arzulayıram.

Фонд Гейдара Алиева проводит во Дворце «Гюлистан» новогодние веселья для детей, обучающихся и воспитывающихся в детских домах и школах-интернатах, выходцев из семей шехидов, беженцев и вынужденных переселенцев, детей-сирот и лишенных родительского попечения, особо отличившихся в учебе. На нынешние празднества приглашено более 2 тысяч детей.
28 декабря президент Фонда, супруга Президента Азербайджана, посол доброй воли ЮНЕСКО и ИСЕСКО, депутат Милли Меджлиса Мехрибан ханум Алиева присутствовала на очередном праздничном веселье, вместе с дочерью Арзу разделила с детьми их радость. Мехрибан ханум и ее дочь Арзу тепло побеседовали с детьми, сфотографировались с ними.
- Дорогие дети, уважаемые родители и учителя! Сердечно приветствую вас. Очень рада видеть вас сегодня, накануне праздника, в таком прекрасном, веселом настроении.
Вот уже несколько лет мы вместе отмечаем новогодний праздник в прекрасном Дворце «Гюлистан». Вы знаете, что Фонд Гейдара Алиева с самого начала своей деятельности проявляет большое внимание и заботу о детях, молодом поколении. По инициативе Фонда Гейдара Алиева в нашей стране возводятся новые школы, ремонтируются школы-интернаты, детские дома, строятся летние лагеря. Каждая новая школа оснащается самым современным оборудованием, создаются компьютерные классы.
Я и все сотрудники Фонда Гейдара Алиева стараемся, чтобы проблемы, с которыми вы сталкиваетесь в повседневной жизни, решались. Мы хотим, чтобы вы росли здоровыми, сильными, умными и грамотными, так как настанет время и вы будете обеспечивать будущее Азербайджана.
Сегодня Азербайджан - независимая, сильная, динамично развивающаяся страна. Мы должны гордиться тем, что у нас такая родина. Сегодня, дети, я хочу передать вам поздравления и самые добрые пожелания Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева.
Поздравляю вас с Днем солидарности азербайджанцев мира и новогодним праздником, желаю вам в новом году здоровья, счастья и успехов.