2019-cu il yanvarın 22-də Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva İsveçrə Konfederasiyasında səfərdə olub.
“Bir kəmər, bir yol” təşəbbüsünün inkişaf etdirilməsi: Çinin trilyon dollarlıq baxışı” mövzusunda sessiya
Yanvarın 22-də Davosda Dünya İqtisadi Forumu çərçivəsində “Bir kəmər, bir yol” təşəbbüsünün inkişaf etdirilməsi: Çinin trilyon dollarlıq baxışı” mövzusunda sessiya keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva sessiyada iştirak ediblər.
Dövlətimizin başçısı auditoriyanın suallarını cavablandırıb.
Sessiyanın digər iştirakçıları - Ümumçin Sənaye və Ticarət Federasiyasının sədr müavini Vanq Yonq-qinq, “China Poly Group” Korporasiyasının sədri Su Niansha və Sinqapurun maliyyə naziri Henq Svi Keat mövzu ilə bağlı müzakirələrdə iştirak ediblər.

On January 22, 2019, Azerbaijan’s First Lady Mehriban Aliyeva was on a visit to the Confederation of Switzerland.
A session on “Advancing the Belt and Road Initiative: China’s Trillion-Dollar Vision”
On January 22, a session on “Advancing the Belt and Road Initiative: China’s Trillion-Dollar Vision” took place, in Davos, in the framework of the World Economic Forum.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended the session.
The Azerbaijani President answered questions of the audience.
Other participants of the session – deputy chair of the All-China Federation of Industry and Commerce Wang Yong-ging, chairman of China Poly Group Corporation Su Niansha and Singapore’s Finance Minister Heng Swee Keat participated in the discussions associated with the topic.