20.01.2019Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva yanvarın 20-də - Ümumxalq Hüzn Günündə Şəhidlər xiyabanında 20 Yanvar şəhidlərinin xatirəsini yad ediblər.
Dövlətimizin başçısı “Əbədi məşəl” abidəsinin önünə əklil qoyub.
Müdafiə Nazirliyinin əlahiddə nümunəvi hərbi orkestrinin ifasında Azərbaycan Respublikasının dövlət himni səslənib.
Dövlət və hökumət rəsmiləri, respublikamızdakı dini icmaların başçıları, xarici ölkələrin Azərbaycandakı səfirləri, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri də mərasimdə iştirak ediblər.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva commemorate the 20th January martyrs
20.01.2019President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyeva and First Lady Mehriban Aliyeva commemorated the 20th January martyrs on the National Mourning Day, January the 20th, at the Alley of Martyrs.
The Head of the State laid a wreath before the monument “Eternal Torch”.
The special exemplary orchestra of the Defence Ministry performed the state anthem of the Republic of Azerbaijan.
State and government officials, heads of religious communities in the republic, ambassadors of foreign countries to Azerbaijan and representatives of international organizations too participated in the ceremony.