İsmayıllı rayonunun Lahıc qəsəbəsində yeni inşa olunan məktəb binası istifadəyə verilib
26.08.2018Avqustun 26-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva İsmayıllı rayonunun Lahıc qəsəbəsində yeni inşa olunan tam orta məktəb binasının açılışında iştirak ediblər.
Məlumat verilib ki, Lahıc qəsəbə tam orta məktəbi üçün bina 1928-ci ildə inşa edilib. Məktəb 130 şagird üçün nəzərdə tutulmasına baxmayaraq, burada 232 şagird təhsil alıb. Dövlətimizin başçısının ötən il imzaladığı Sərəncama əsasən, Lahıcda 400 şagird yerlik yeni ümumtəhsil məktəbinin tikintisi məqsədilə Prezidentin ehtiyat fondundan Təhsil Nazirliyinə vəsait ayrılıb. Üçmərtəbəli binada tikinti işləri yüksək səviyyədə və keyfiyyətlə yerinə yetirilib. Müxtəlif fənn kabinetləri və laboratoriyalarının yaradıldığı məktəbdə bütün sinif otaqları əyani vəsaitlərlə təchiz olunub. Burada idman zalı və 175 yerlik akt zalı da yaradılıb. Videomüşahidə sisteminin quraşdırıldığı məktəb mərkəzləşdirilmiş istilik sistemi ilə təchiz edilib.

A new school building constructed in Lahyj settlement of Ismailli is commissioned into operation
26.08.2018President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended the inauguration of a newly constructed secondary school building in Lahyj settlement of Ismailli.
The previous secondary school building in Lahyj was constructed in 1928. Although the school had been meant for 130 pupils, 232 schoolchildren were educated here. In accordance with the Resolution signed by the President last year, funds were allocated to the Education Ministry from the President’s reserve fund to construct a new secondary school building for 400 pupils. Construction works on the three-storied building have been carried out with high quality. In the school building, with various subject laboratories, the classrooms have been provided with visual aids. Here have been created also a sports hall and an assembly hall for 175 people. Equipped with a video surveillance system, the school has been provided with a heating system.