Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Xocalı faciəsi qurbanlarının xatirəsini anma mərasimində iştirak ediblər
Fevralın 26-da Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Xocalı soyqırımının 24-cü ildönümü ilə əlaqədar anma mərasimində iştirak ediblər.
Prezident İlham Əliyev abidənin önünə əklil qoydu, faciə qurbanlarının xatirəsinə ehtiramını bildirdi.
Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva abidənin önünə gül dəstələri qoydu.
Mərasimdə dövlət və hökumət nümayəndələri, Milli Məclisin deputatları, nazirlər, komitə və şirkət rəhbərləri, dini konfessiyaların başçıları, habelə qırğından xilas ola bilmiş Xocalı sakinləri iştirak edirdilər.

Президент Азербайджана Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в церемонии почтения памяти жертв Ходжалинской трагедии
26 февраля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в церемонии почтения памяти по случаю 24-летней годовщины Ходжалинского геноцида.
Президент Ильхам Алиев возложил венок к памятнику, почтил память жертв трагедии.
Первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева возложила цветы к памятнику.
В церемонии приняли участие государственные и правительственные лица, депутаты Милли Меджлиса, министры, руководители комитетов и компаний, главы религиозных конфессий, а также жители Ходжалы, которым удалось спастись от бойни.