Şuşa Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının təməlqoyma mərasimi keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva təməlqoyma mərasimində iştirak ediblər.
Ən müasir tibbi avadanlıqla təchiz ediləcək xəstəxanada müayinə və müalicə işinin aparılması üçün hər cür şərait yaradılacaq.
Əhalinin sağlamlığı daim dövlətimizin başçısının diqqət mərkəzindədir. Bu baxımdan işğaldan azad edilən ərazilərdə də tibb və səhiyyə xidmətlərinin təşkili və həyata keçirilməsi üçün qısa bir müddətdə genişmiqyaslı işlər həyata keçirilir. Təməli qoyulan Şuşa Rayon Mərkəzi Xəstəxanası burada yaşayacaq əhalinin tibbi təminatı və sağlamlığının qorunması istiqamətində Prezident İlham Əliyevin birbaşa göstərişi və rəhbərliyi ilə icra olunan infrastruktur layihələrindən biridir. Bu, həm də onu göstərir ki, azad edilmiş digər ərazilərdə olduğu kimi, Şuşada da səhiyyə ocaqlarının inşası dövlətimiz üçün prioritet məsələlərdəndir.

Состоялась церемония закладки фундамента Шушинской районной центральной больницы
В церемонии закладки фундамента приняли участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева.
В больнице, которая будет оснащена самым современным медицинским оборудованием, будут созданы все условия для обследования и лечения.
Здоровье населения постоянно находится в центре внимания главы государства. В связи с этим проводится широкомасштабная работа по организации и оказанию медицинских услуг на освобожденных от оккупации территориях. Шушинская районная центральная больница - один из инфраструктурных проектов, реализуемых по непосредственному указанию и под руководством Президента Ильхама Алиева для обеспечения защиты здоровья населения, которое будет проживать в этом регионе. Это также свидетельствует о том, что строительство учреждений здравоохранения в Шуше, как и на других освобожденных территориях, является приоритетным вопросом для нашего государства.