“Yüksəliş” müsabiqəsinin qaliblərinə
Sizi – intellektual səviyyəsi və idarəçilik keyfiyyətləri yüksək olan rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsini, dəstəklənməsini və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılmasını təmin etmək məqsədilə təsis olunan “Yüksəliş” müsabiqəsinin qaliblərini səmimi qəlbdən təbrik edirəm.
Müasir dövrdə hər bir fəaliyyət sahəsində yeni ideya və baxışlar tələb edilməklə yanaşı, elmi biliklərə əsaslanan bacarıq və vərdişlərə malik kadr ehtiyatlarının mövcudluğu vacib şərtlərdən biridir. Danılmaz həqiqətdir ki, peşəkar insan ehtiyatı hər bir ölkənin sərvəti hesab olunur.
İnsan kapitalının inkişaf etdirilməsi bizim üçün həmişə ciddi qəbul edilən prioritet məsələ olmuş və olmaqda davam edir. Ölkəmizdə yüksək intellektə malik insan kapitalının formalaşması və inkişafına, şəxsin müasir bilik və bacarıqlara yiyələnməsinin təmin edilməsinə, müxtəlif sahələrdə qazanılmış qabaqcıl dünya təcrübəsini tətbiq edərək onun potensialının üzə çıxarılmasına hər zaman xüsusi diqqət yetirilib.
Azərbaycan son illər ərzində bir çox uğurlara imza atıb, qələbələr qazanıb. Azərbaycan “qara qızılı” insan kapitalına çevirməyi bacaran ölkədir. Davos Ümumdünya İqtisadi Forumunun hesabatına əsasən bir çox göstəricilərə görə Azərbaycan dünya miqyasında ön sıralardadır. Ölkəmiz regionda həyata keçirilən bir sıra mühüm layihələrin təşəbbüskarı və iştirakçısıdır. Bu gün müstəqil Azərbaycan dövləti özünün ən şanlı dövrünü yaşayır. Müzəffər Azərbaycan Ordusunun Vətən müharibəsində qazandığı Zəfər müasir tariximizin ən parlaq səhifələrini təşkil edir. Sözsüz ki, bütün bu uğur və qələbələrə biz xalqımızın zəngin insan potensialına arxalanaraq nail ola bilmişik.
“Yüksəliş” müsabiqəsi zamanın çağırışlarına cavab olaraq kadr ehtiyatının zənginləşdirilməsi və təkmilləşdirilməsi istiqamətində atılmış mühüm addımlardandır. Əminəm ki, dövlətimizin daimi diqqət və qayğısı ilə siz tükənməz enerji ilə çalışaraq müstəqil Azərbaycanın inkişafı naminə hər zaman öz töhfələrinizi verəcəksiniz. Sizi bir daha təbrik edir, hər birinizə möhkəm cansağlığı və yeni-yeni nailiyyətlər arzulayıram.

Победителям конкурса “Yüksəliş”
Сердечно поздравляю вас - победителей конкурса “Yüksəliş”, учрежденного с целью выявления и поддержки руководящих лиц с высоким интеллектуальным уровнем и управленческими качествами, а также обеспечения создания банка кадрового резерва в стране.
В современный период, наряду с востребованностью новых идей и взглядов в любой сфере деятельности, одним из важных условий является наличие кадрового резерва, обладающего умениями и навыками, основанными на научных знаниях. Непреложная истина заключается в том, что профессиональный человеческий потенциал является достоянием любой страны.
Развитие человеческого капитала всегда было и продолжает оставаться для нас серьёзным приоритетным вопросом. В нашей стране всегда уделялось особое внимание формированию и развитию человеческого капитала, обладающего высоким интеллектом, обеспечению освоения людьми современных знаний и умений, выявлению их потенциала с применением передового мирового опыта, накопленного в различных областях.
За последние годы Азербайджан добился многочисленных успехов, побед. Азербайджан - страна, сумевшая превратить "чёрное золото" в человеческий капитал. Согласно отчёту Давосского Всемирного экономического форума, Азербайджан находится в передовых рядах в мире по многим показателям. Наша страна является инициатором и участницей ряда важных проектов, реализуемых в регионе. Сегодня независимое Азербайджанское государство переживает свой самый славный период. Победа, завоеванная доблестной Азербайджанской армией в Отечественной войне, является одной из самых ярких страниц нашей современной истории. Безусловно, мы смогли добиться этих успехов и побед, опираясь на богатый человеческий потенциал нашего народа.
Конкурс "Yüksəliş” является одним из важных шагов, направленных на обогащение и совершенствование кадрового резерва в ответ на вызовы времени. Уверена, что благодаря постоянному вниманию и заботе нашего государства вы, работая с неисчерпаемой энергией, всегда будете вносить свой вклад во имя развития Азербайджана. Ещё раз поздравляю вас, желаю крепкого здоровья, все новых и новых достижений.