Mehriban Əliyeva: "Qoy Uca Tanrı hər bir azərbaycanlıya müqəddəs Qarabağ torpağını öpməyi nəsib etsin!"
Azərbaycan dövləti heç vaxt başqasının torpaqlarına iddialı olmayıb, heç zaman insanlığa qarşı cinayət törətməyib. Azərbaycan Ordusu başqa dövlətin torpaqlarına ayaq basmayıb, o, doğma torpağını qoruyur və onun uğrunda döyüşür!
Ermənistanın növbəti silahlı təxribatına cavab verildi! Azərbaycan Ordusu öz Vətənini müdafiə edərək, uğurlu əks-hücum əməliyyatı keçirir və Azərbaycanın işğal altında olan ərazilərini azad edir.
Azərbaycan dövlətinə və xalqına dəstək olaraq öz prinsipial və ədalətli mövqeyini nümayiş etdirən bütün insanlara, təşkilatlara və dövlətlərə dərin təşəkkürümü bildirirəm. İlk növbədə, qardaş Türkiyə xalqına və şəxsən Prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğana minnətdaram. Onların həmrəyliyi və mənəvi dəstəyi bu gün hər bir azərbaycanlıya qürur hissi yaşadır.
Azərbaycanın bütün əsgərlərinin, zabitlərinin həyatı və sağlamlığı üçün dua edirəm!
Bu gün biz azərbaycanlılar niyyətimizlə, hərəkət və dualarımızla misli görülməmiş birlik göstəririk. Ulu Tanrı Azərbaycan xalqına onun müqəddəs mübarizəsində yar olsun!

Mehriban Aliyeva: “May God Almighty favour every Azerbaijani citizen with the chance to kiss the holy Garabagh soil!”
The state of Azerbaijan has never pretended to other nations’ lands, having never committed a crime against humankind. The Azerbaijani Army has not stepped onto the other country’s land, defending the Homeland, fighting for its liberation!
Armenia’s next armed provocation received its worthy response! Defending its Homeland, the Azerbaijani Army has been conducting successful counterattacks to liberate the occupied territories.
I want to thank all people, organizations and states who have shown their principal and impartial positions, supporting the state and people of Azerbaijan. Most of all, I want to thank the brotherly Turkish nation, and President Recep Tayyip Erdogan, personally. Every Azerbaijani citizen takes pride in their solidarity, and moral support they provide.
I am praying for the lives and health of all our soldiers and officers!
Today, we Azerbaijanis show matchless unity by our intention, acts and prayers. May God Almighty help the people of Azerbaijan in its holy fight!