Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Yeni Yasamal yaşayış massivindəki istirahət parkında yenidənqurmadan sonra yaradılan şəraitlə tanış olublar
Dekabrın 26-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Yasamal rayonunun Yeni Yasamal yaşayış massivi, Məhəmməd Xiyabani küçəsində yerləşən istirahət parkında yenidənqurmadan sonra yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Bildirilib ki, bu istirahət parkı müasir səviyyədə yenidən qurulub. Ümumilikdə, 1,7 hektar ərazidə abadlıq işləri aparılıb, 9 min kvadratmetr sahədə yaşıllıq salınıb. Parkda suvarma və işıqlandırma sistemləri quraşdırılıb, gəzinti meydançaları salınıb, oturacaqlar qoyulub, dekorativ hasar çəkilib. Bu istirahət məkanında çay evi, kafe, gənclər evi, internet klub, qocalar evi inşa olunub. Burada, həmçinin idman və uşaq əyləncə qurğuları və fəvvarə də quraşdırılıb.

Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились с условиями, созданными после реконструкции в парке отдыха, расположенном в жилом массиве Ени Ясамал
26 декабря Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились с условиями, созданными после реконструкции в парке отдыха, расположенном на улице Мухаммеда Хиябани в жилом массиве Ени Ясамал Ясамальского района.
Было отмечено, что парк отдыха реконструирован на современном уровне. На территории площадью 1,7 гектара осуществлена работа по благоустройству, на площади 9 тысяч квадратных метров проведено озеленение. В парке сооружены системы орошения и освещения, созданы прогулочные площадки, установлены скамейки, протянуто декоративное ограждение. В этом уголке отдыха построены дом чая, кафе, дом молодежи, интернет-клуб, дом для престарелых. Здесь также созданы спортивные и детские развлекательные сооружения и фонтан.