Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Belçikada görkəmli Azərbaycan şairəsi Xurşidbanu Natəvanın abidəsini ziyarət ediblər
Fevralın 5-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Belçika Krallığının Vaterlo şəhərində görkəmli Azərbaycan şairəsi Xurşidbanu Natəvanın abidəsini ziyarət ediblər.
Vaterlo şəhərinin meri Floran Röter Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevi və xanımı Mehriban Əliyevanı qarşılayıb.
Dövlətimizin başçısı və xanımı abidənin önünə gül dəstələri qoyublar.
Ötən il fevralın 18-də açılışı olan bu abidənin ucaldılması Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın dəstəyi sayəsində mümkün olub. Şəhərin mərkəzi parkında ucaldılmış abidə Azərbaycanın Xalq Rəssamı Tahir Salahovun rəhbərliyi ilə heykəltəraş İmran Mehdiyev tərəfindən hazırlanıb. Abidənin özülündə Xurşidbanu Natəvanın Qarabağ şahzadəsi olması barədə məlumat var.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva pay a visit to the monument to eminent Azerbaijani poetess Khurshidbanu Natavan in Belgium
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva paid a visit to the monument to eminent Azerbaijani poetess Khurshidbanu Natavan in Waterloo city of the Kingdom of Belgium, February 5.
Mayor of the city of Waterloo Florian Reuter greeted Azerbaijani President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva.
The Head of our State and his spouse put flowers before the monument.
Erection of this monument, inaugurated on February 18th last year, was made possible due to support from President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva. Erected in a central park of the city, the monument has been made by sculptor Imran Mehdiyev, under the leadership of People’s Artist of Azerbaijan Tahir Salahov. There is information before the monument about Khurshidbanu Natavan’s being a Garabagh princess.