Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Şuşada 23 binadan ibarət yaşayış kompleksində aparılan tikinti işləri ilə tanış olublar
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva noyabrın 7-də Şuşaya gəliblər.
Dövlətimizin başçısı və birinci xanım Şuşa şəhərində 23 binadan ibarət yaşayış kompleksində aparılan tikinti işləri ilə tanış olublar.
Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva hazır mənzillərdə yaradılan şəraitlə tanış oldular.
Məlumat verildi ki, yaşayış kompleksində ümumilikdə 450 mənzil istifadəyə veriləcək. Burada 28 birotaqlı, 195 ikiotaqlı, 190 üçotaqlı, 30 dördotaqlı və 7 beşotaqlı mənzil olacaq. Mənzillərin əksəriyyəti keçmiş məcburi köçkünlərin istifadəsinə veriləcək. Üçmərtəbəli və beşmərtəbəli binalardan ibarət kompleksdə sakinlərin rahat yaşayışı üçün hər cür şərait yaradılacaq. Keçmiş məcburi köçkünlərin bu binalara köçürülməsinə 2024-cü ilin birinci rübündə başlanılacaq.

President of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva got acquainted with progress of construction of 23-building residential complex in Shusha
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva have arrived in Shusha.
The head of state and the First Lady got familiar with progress of construction of the 23-building residential complex in the city of Shusha.
Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in Shusha district Aydin Karimov briefed the head of state and the First Lady on the works done.
The total area of the complex is 8 hectares. The construction works are scheduled to be finished by the end of this year.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva viewed the conditions created in the finished flats.
The residential complex will have 450 flats including 28 one room, 195 two-room, 190 three-room, 30 four-room and 7 five-room ones.
The majority of flats will be provided to former IDPs. The relocation of former IDPs will start in the first quarter of 2024.