Oktyabrın 5-də - Beynəlxalq Müəllimlər Günündə Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva Bakının Sabunçu rayonunun Ramana qəsəbəsində Qubadlı rayon Xanlıq kənd ümumi orta məktəbi üçün istifadəyə verilən yeni binada yaradılan şəraitlə tanış olub.
Təhsil müəssisəsi 2017-2018-ci tədris ilində istifadəyə verilib. Məktəbin binasının inşasına bu il başlanılıb və dörd ay ərzində tikilib istifadəyə verilib. 196 şagird yerlik məktəb Qubadlıdan olan məcburi köçkün ailələrinin və ətraf ərazidə yaşayan sakinlərin övladları üçün nəzərdə tutulub.
Mehriban Əliyeva məktəbdə təhsil alan birinci sinif şagirdləri ilə söhbət edib, onların dərsləri ilə maraqlanıb. Uşaqlar məktəbdə tədris üçün bütün şəraitin mövcud olduğunu söyləyiblər və yaxşı oxuyacaqlarına söz veriblər. Ən müasir avadanlıqla təchiz edilən binada tədrisin yüksək keyfiyyətlə təşkili üçün hər cür şərait yaradılıb. Məktəbdə şagirdlər birinci sinifdən doqquzuncu sinfə qədər təhsil alırlar. Kabinetlərin və laboratoriyaların hamısı lazımi avadanlıq və dərs ləvazimatları ilə təmin edilib.
İnformatika otağında şagirdlərin kompüter bacarıqları ilə maraqlanan Mehriban Əliyeva onlara uğurlar arzulayıb.
Mehriban Əliyeva təhsil müəssisəsində qoyulmuş yüksək balla ali məktəblərə daxil olan Qubadlı rayonunun şagirdlərinin fotolarından ibarət stendə, son 10 ildə bu rayondan olan məcburi köçkünlər üçün tikilmiş yeni məktəb binalarını əks etdirən və dövlətimizin başçısı İlham Əliyevin Qubadlı rayonundan olan idmançılarla görüşünə həsr edilən fotostendlərə baxıb.
İdman zalında Mehriban Əliyeva Qubadlıdan olan idmançıların məşqini izləyib. Məktəbin kollektivi ilə görüşdə tədris ocağının yeni binasının istifadəyə verilməsi və Beynəlxalq Müəllimlər Günü münasibətilə onları təbrik edib. “Məktəb illəri hər bir insanın həyatında silinməz iz qoyur. Sizin peşəniz olduqca vacibdir”, - deyən Mehriban Əliyeva təhsil müəssisəsinin kollektivinə fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

On October 5 - the International Teachers Day, First Vice-president of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva familiarized herself with the conditions created in the secondary school of Khanlyg village, Gubadly district, constructed in Ramana settlement of Sabunchu district.
The education institution was commissioned in the school year 2017-2018. Construction of the school building started this year, and was commissioned into operation. Designed for 196 pupils, the school building will be used for children of IDP families from Gubadly, as well as those residing in the surrounding area.
Mehriban Aliyeva talked with 1st grade children studying in the school, took interest in how they succeeded in learning. Children said there were all conditions in place for education, promising they would study well. All conditions have been created in the building, provided with state-of-the-art equipment, to ensure high-quality education. Education in the school has been organized from 1st to 9th grades. All laboratories have been provided with equipment and teaching accessories.
Taking interest in schoolchildren’s computer skills in the Information Science room, Mehriban Aliyeva wished them successes.
Mehriban Aliyeva viewed a photo stand in the school with photos of pupils from Gubadly district who entered higher schools with high scores, and a photo stand reflecting the new school buildings constructed during last 10 years for IDPs from this district, and the meetings President Ilham Aliyev has had with sportsmen from Gubadly district.
In the sports hall, Mehriban Aliyeva watched trainings of sportsmen from Gubadly.
At a meeting with the school staff, Mehriban Aliyeva congratulated them on the commissioning of the new building, and on the International Teachers Day. Saying “The school years leave a trace in everyone’s life. Your profession is very important”, - Mehriban Aliyeva wished successes to the staff of the education institution.