Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, YUNESKO-nun və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, Milli Məclisin deputatı Mehriban Əliyeva martın 3-də YUNİSEF-in Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri Mark Hervordla görüşmüşdür.
Qonağı Fondda salamlayan Azərbaycanın birinci xanımı YUNİSEF-in ölkəmizdəki fəaliyyətini dəstəklədiyini bildirmişdir. Fondla YUNİSEF arasında sıx əlaqələrin qurulduğunu bildirən Mehriban xanım Əliyeva bu əməkdaşlığın təsadüfi olmadığını söyləmişdir. Hər iki qurumun əsas məqsədi uşaqlara qayğı göstərməkdən ibarətdir. Uşaqların problemlərinin həll olunması Heydər Əliyev Fondunun fəaliyyətinin prioritet istiqamətini təşkil edir.
Mehriban xanım Əliyeva YUNİSEF ilə bir çox birgə uğurlu layihələrin həyata keçirildiyini deyərək, gələcəkdə yeni layihələrin reallaşacağına ümidvar olduğunu bildirmişdir.
YUNİSEF-in Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri Mark Hervord isə Heydər Əliyev Fondu ilə təmsil etdiyi qurumun arasında bir sıra sahələr üzrə əməkdaşlıq üçün potensialın olduğunu vurğulayaraq, gələcək əməkdaşlıq üçün bir neçə layihənin nəzərdə tutulduğunu da diqqətə çatdırmışdır.
Mehriban Əliyeva YUNİSEF ilə birgə yeni layihələr həyata keçirməyə hazır olduqlarını demişdir. Heydər Əliyev Fondunun irsi qan xəstəlikləri ilə mübarizədə yeni layihələr hazırladığını diqqətə çatdıran Azərbaycanın birinci xanımı bu sahədə YUNİSEF ilə əməkdaşlığın mümkünlüyünü bildirmişdir. Fondun irsi qan xəstəlikləri ilə mübarizədə həyata keçirəcəyi ilk tədbir isə əhalinin maarifləndirilməsidir. Bununla bağlı Fond tərəfindən kitablar, əyani vəsaitlər, video çarxlar hazırlanmışdır.

Mehriban Aliyeva met with Head of UNICEF Baku Office Mark Hereward
March 3, Mehriban Aliyeva, First Lady of Azerbaijan, President of Heydar Aliyev Foundation, Goodwill Ambassador of UNESCO and ISESCO, MP, met with Head of UNICEF Baku Office Mark Hereward.
Welcoming the guest to the Foundation, Mehriban Aliyeva said she supports UNICEF`s activity in Azerbaijan. The First Lady noted the Heydar Aliyev Foundation and UNICEF maintain good contacts and the major goal of both institutions is care to children. She pointed out care for children is the priority of the Heydar Aliyev Foundation`s activity.
Mentioning several successful projects accomplished together with UNICEF, Mrs Aliyeva expressed hope for implementation of new ones in the future.
Head of UNICEF Baku Office Mark Hereward said there is room for expanding cooperation in a number of fields between the Heydar Aliyev Foundation and UNICEF, adding some projects are scheduled to be implemented in the future.
Mehriban Aliyeva said the Foundation is ready to implement new projects jointly with UNICEF. The First Lady noted the Foundation has prepared new projects for people with hereditary blood diseases, adding cooperation with UNICEF in the field is possible. The first measure the Foundation will take in this direction is enlightenment of population and for this purpose it has prepared videos, books and visual aids.