Mehriban Əliyeva Humanitar Əməkdaşlıq üzrə Birinci Azərbaycan-Rusiya Forumunun “Tibb xadimləri” seksiyasının bir qrup nümayəndəsi ilə görüşüb
Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, YUNESKO-nun və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, Milli Məclisin deputatı Mehriban xanım Əliyeva yanvarın 22-də Bakıda keçirilən Humanitar Əməkdaşlıq üzrə Birinci Azərbaycan-Rusiya Forumunun “Tibb xadimləri” seksiyasının bir qrup nümayəndəsi ilə görüşmüşdür.
Görüşdə Mehriban xanım Əliyeva rəhbərlik etdiyi Fondun fəaliyyəti haqqında məlumat verdi. Fondun humanitar, xüsusilə səhiyyə sahəsində bir çox layihələr həyata keçirdiyini deyən Azərbaycanın birinci xanımı qaçqın və məcburi köçkün ailələrdən, valideyn himayəsindən məhrum olan uşaqların problemlərinin hər zaman diqqət mərkəzində saxlanıldığını söylədi. Yarandığı gündən məqsədi və məramı yalnız xalqa xidmət olan Heydər Əliyev Fondunun insanların problemlərinin həllində böyük rolu vardır.
Azərbaycanda səhiyyə sahəsinin ən yüksək standartlara cavab verməsi üçün görülən işlər haqqında söhbət açılan görüşdə bu sahənin inkişafında beynəlxalq kadr mübadiləsinə, səhiyyə ocaqlarının ən müasir avadanlıqla təmin olunmasına xüsusi diqqət yetirildiyi vurğulandı.
Heydər Əliyev Fondunun xeyirxah fəaliyyətini yüksək qiymətləndirən qonaqlar Azərbaycana səfərdən məmnun qaldıqlarını bildirərək burada gördüklərinin onlarda xoş təəssürat oyatdığını diqqətə çatdırdılar.

Mehriban Aliyeva meets with a group of representatives of “Figures of Medicine” section of the first Azerbaijan-Russia Forum on Humanitarian Cooperation
Mehriban Aliyeva, President of Heydar Aliyev Foundation, Goodwill Ambassador of UNESCO and ISESCO, MP, met with a group of representatives of “Figures of Medicine” Section of the First Azerbaijan-Russia Forum on Humanitarian Cooperation underway in Baku, 22 January.
Mehriban Aliyeva informed the visitors about the Foundation`s activities. The First Lady said the Foundation has implemented various humanitarian projects, particularly in the field of healthcare. She said the Foundation has always attached great importance to solution of problems of IDP children and those without parental care. M.Aliyeva noted “the goal of the Foundation is to serve the people”.
Works done in Azerbaijan to have healthcare in the level of international standards, also in field of international personnel exchange, equipping medical centers with modern appliances were discussed in the meeting.
Praising projects and programs of the Foundation in various spheres the visitors expressed delight of visit to Azerbaijan.