Mehriban Əliyeva Rusiya Prezidentinin köməkçisi, Olimpiya Komitəsinin vitse-prezidenti İqor Levitin ilə görüşüb
Martın 9-da Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, “Bakı-2015” birinci Avropa Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri Mehriban Əliyeva Rusiya Prezidentinin köməkçisi, Rusiya Olimpiya Komitəsinin vitse-prezidenti İqor Levitin ilə görüşüb.
Görüşdə bu ilin iyununda Bakıda keçiriləcək birinci Avropa Oyunlarına hazırlıq məsələləri müzakirə edilib. Qonaq Azərbaycanın bu tədbirə yüksək səviyyədə ev sahibliyi edəcəyinə əminliyini bildirib. Rusiya idmançılarının birinci Avropa Oyunlarına ciddi hazırlaşdıqlarını vurğulayan İqor Levitin ölkəsinin bu tədbirdə 300-ə yaxın idmançı ilə təmsil olunacağını deyib.
Mehriban Əliyeva birinci Avropa Oyunlarına hazırlıq istiqamətində qısa müddət ərzində böyük işlər görüldüyünü, Bakının belə möhtəşəm idman bayramına ev sahibliyi etməsindən məmnunluğunu bildirib.
Son illər Azərbaycanda idmanın inkişafı sahəsində görülən işlərdən, idmançılarımızın Avropa və dünya çempionatlarında qazandıqları nailiyyətlərdən söz açan Mehriban Əliyeva bu ərəfədə Avropanın bir sıra şəhərlərində “Bakı-2015”in təqdimatlarının keçirildiyini də xatırladıb. Mehriban Əliyeva Bakıda təşkil olunacaq yarışlardan hər kəsin böyük zövq alacağına əminliyini ifadə edib.

9 марта первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева, председатель Организационного комитета первых Европейских игр «Баку-2015» Мехрибан Алиева встретилась с помощником Президента России, вице-президентом Олимпийского комитета России Игорем Левитиным.
На встрече были обсуждены вопросы подготовки к первым Европейским играм, предстоящим в Баку в июне нынешнего года. Гость выразил уверенность в том, что Азербайджан проведет эти соревнования на высоком уровне. Отметив серьезную подготовку российских спортсменов к первым Европейским играм, Игорь Левитин сказал, что около 300 спортсменов будут представлять его страну в этом мероприятии.
Президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева сообщила, что за короткий период была проделана большая работа в сфере подготовки к первым Европейским играм, и выразила удовлетворенность тем, что в Баку пройдет столь грандиозный спортивный праздник.
Рассказав о проделанной за последние годы в Азербайджане большой работе в сфере развития спорта, а также о достигнутых нашими спортсменами успехах на европейских и мировых соревнованиях, Мехрибан Алиева также напомнила, что накануне игр в ряде городов Европы прошли презентации «Баку-2015». Мехрибан Алиева выразила уверенность в том, что все получат удовольствие от проведенных в Баку соревнований.