Bakıda keçirilən Formula-1 Avropa Qran-prisinə yekun vurulub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri Formula-1 Avropa Qran-prisinin açılış mərasiminə və final yarışına baxıblar.
Açılış mərasimi başa çatdıqdan sonra dövlətimizin başçısı və xanımı yarışın idarəetmə mərkəzində yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Azərbaycan Dövlət Uşaq Filarmoniyasının 40 nəfərdən ibarət kollektivi tərəfindən dövlət himnimiz ifa olunub.
Sonra Formula-1 Avropa Qran-prisinin final mərhələsinə start verilib. 22 pilot qalib adı uğrunda mübarizəyə qatılıb. Yarış “Mercedes”in almaniyalı pilotu Niko Rosberqin qələbəsi ilə başa çatıb. İkinci yeri “Ferrari”nin pilotu Sebastian Fettel, üçüncü yeri isə “Force İndia”nın sürücüsü Serxio Peres tutub.
Niko Rosberqə kuboku dövlətimizin başçısı təqdim edib.
Mehriban Əliyeva isə mühəndislər kubokunu “Mercedes” komandasının nümayəndəsinə təqdim edib.
Kuboklar ikinci yerin sahibi Sebastian Fettelə gənclər və idman naziri Azad Rəhimov, üçüncü yeri tutan Serxio Peresə isə Azərbaycan Avtomobil Federasiyasının prezidenti Anar Ələkbərov tərəfindən təqdim olunub.

Завершился Гран-при Европы «Формула-1» в Баку
Церемонию открытия и финальные соревнования Гран-при Европы Формула-1 наблюдали Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, его супруга Мехрибан Алиева и члены семьи.
После окончания церемонии открытия глава нашего государства и его супруга ознакомились с условиями, созданными в центре управления.
Хор Азербайджанской государственной детской филармонии из 40 участников исполнил государственный гимн.
Затем был дан старт финальному этапу В Гран-при Европы «Формула-1». Борьбу за победу вели 22 пилота.
Гран-при Европы «Формула-1» завершился победой немецкого пилота «Mercedes» Нико Росберга.  Второе место занял пилот «Ferrari» Себастьян Феттель, на третье место вышел гонщик «ForceIndia» Серхио Перес.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев вручил кубок Нику Росбергу.
Мехрибан Алиева вручила представителю команды «Mercedеs» кубок конструкторов.
Министр молодежи и спорта Азад Рагимов вручил кубок обладателю второго места Себастьяну Феттелю, президент Автомобильной федерации Азербайджана Анар Алакбаров вручил кубок Серхио Пересу, занявшему третье место.